Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei

Banka Transilvania

Banka Transilvania

V téhle bance jsem měnil peníze. Samozřejmě byl jsem přilákán hlavně názvem této finanční instituce. Jako většina Moravanů jsem měl Transylvánii spojenou hlavně s hrabětem Drákulou. Nabídce využít služeb upírské banky prostě nešlo odolat. Ne že by v ČR nebyly banky vysávající klienty, ale do vývěsního štítu si to ještě žádná nedala, taková upřímnost k nám ještě nedorazila.

Ve vyfocené bance jsem také poprvé přišel do kontaktu s rumunskými penězi – LEI (jeden LEU, dva LEI). Vzal je do ruky a hned jsem věděl, že něco není v pořádku. Po nějaké době jsem našel důvod toho, proč mi ty peníze „nesedí“ - jsou vyrobeny z plastu (polymer). Za pár hodin jsem si na plastové peníze zvykl a dnes bych jim možná dal přednost před papírovými.

Při výměně peněz po mě chtěli pas, to mi připadá dost hloupé, vzhledem k tomu, že jsem poprvé měnil jen 40$. Při přepočtu mě 1 LEU vyšlo na nějakých 8 Kč. Později jsem zjistil, že do 31.12.2006 se používaly v podstatě stejné bankovky jako nyní, akorát na nich bylo o 4 nuly víc. Někteří lidé se ještě plně neadaptovali a občas to může způsobit drobné komplikace, ale o tom napíšu později samostatný text.

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
Kód:

Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei