Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei

Most přes řeku Tisu spojující Ukrajinu a Rumunsko

Most přez řeku Tisu spojující Ukrajinu a Rumunsko

Cesta do Evropské Unie. Za mnou je ukrajinská celnice a přede mnou rumunská.

Po cestě tam i nazpátek byli Ukrajinci ti hodnější. Pokaždé mne protlačili dopředu před pašeráky cigaret (a bůh ví čeho ještě).

Rumuni v mém hodnocení dopadli hůř, netvářili se moc kamarádsky a můj malinký batůžek mi prohledali opravdu důkladně. Na druhé straně jim v podstatě nemůžu nic zásadního vytknout, na prohlídku mají právo a také je jejich horlivost možná pouze přechodná a až bude celnice v provozu delší dobu tak poleví. I když si matně vzpomínám, že už jsem od několika lidí slyšel o tom, že rumunští celníci dělají prohlídky důkladně na všech přechodech. No rozhodně oproti Slovákům byli kluci rumunští zlatí.

V době kdy jsem procházel přes rumunskou celnici, tak se pěší stavěli do dvou front. Fronty nebyly označené a pracovníci celnice mě sami od sebe do té správné nenavigovali. Na jedné straně stáli lidé s rumunskými pasy a na druhé zbytek světa. Tento nedostatek asi taky nepotrvá věčně, protože Rumunsko je členem EU a myslím si, že nemůže mít 2 metry na své občany a na občany jiných členských zemí EU.

Takže vzhůru alejí vlajek do Rumunska.

hraniční přechod Rumunsko -Ukrajina

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
Kód:

Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei