Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei

Hraniční přechod Solotvino (Ukrajina) - Sighetu Marmatiei (Rumunsko)

fotografie hraničního přechodu Solotvino - Sighetu Marmatiei

Jak už jsem se zmínil, Rumunsko mne láká delší dobu. Má první cesta do Rumunska však byla tak trochu náhoda.

Jsem pravidelným návštěvníkem ukrajinského Solotvina (slané jezera), které odděluje od rumunského Sigetu řeka Tisa. Hraniční přechod v Solotvinu, byl bohužel někdy od srpna roku 2007 uzavřen, důvodem bylo (podle tvrzení místních) poškození mostu, možná v souvislosti s nějakou velkou vodou. Mimochodem přechod otevřeli 15.ledna 2007 a byla to velká sláva, snad tam byli i prezidenti Rumunska a Ukrajiny.

Při mém letošním „ozdravném“ Solotvinském pobytu hraniční přechod znovuotevřeli a to by byl „hřích“ nevyužít. Takže jsem se tam mrknul alespoň na několik hodin.

Vlastně mi to přišlo docela vhod, protože mé 90 denní turistické ukrajinské vízum se chýlilo ke konci a začínalo mi hrozit, že budu na Ukrajině „načerno“. Takže razítko výjezd/vjezd se mi do pasu zrovna hodilo.

Jak je vidět na fotografii, v době mého průchodu se na přechodu netvořily kolony aut ani (větší) fronty pěších.

Co bylo nejdůležitější, NIKDE ŽÁDNÝ SLOVÁK. Tím nemyslím Slováky obecně, ale Slováky oblečené do uniformy. Nikdy jsem nevěřil, jak se může příslušník tak sympatického národa proměnit, když mu dáte moc a postavíte ho na hranici. Slováci, jsou totiž ti největší hlupáci, tupci, ignoranti a povýšenečtí byrokrati z celé Evropy. Pokud nevěříte, pak si zajeďte na hranici Slovensko-Ukrajina. Jo, už jsem slyšel na jejich obhajobu argumenty obsahující slova EU a Shengen, ale to jsou výmysly, s Maďarem se dá rozumně vyjít (schválně neuvádím slovo „domluvit“), s Polákem nejenže vyjdete, ale dokonce se i domluvíte, ale se Slovákem ne. Takže vzhledem k absenci přitroublých Slováku je přechod normálně použitelný.

O Solotvinu jsem něco málo více napsal na Ukrajina.tv - Solotvino aktuální situace v roce 2008.

Další fotky přechodu Solotvino - Sighetu Marmatiei:

Most v zemi "nikoho" Tisa, hraniční řeka Mezi celnicemi Hraniční přechod Solotvino
Marek 13.02.2015 21:03:37
Mám úplně stejné zkušenosti ze slovenskýma pohraničníkama jako ostatní...proto na Ukrajinu jezdím přes Maďarsko (Záhony) opravdu kontroly typu na této hranici neměli ani komunisti při cestách do Rakouska. Výmluvy, že hlídají vstup do EU, jsou trapné. Ukrajincům seberou i krabičku cigaret navíc a zatím se jim tam podkopaným tunelem valili cigarety do celé Unie. A o korupci celníků přímo na přechodě ani nemluvím...jeden kryje druhého...banda lumpů.SKUTEČNĚ NIKDE JSEM VĚTŠÍ IDIOTY NEPOTKAL.

Igor 17.06.2014 13:54:08
Ja mám práveže zlé skúsenosti s ukrajinskými colníkmi. Pýtali si odo mna peniaze na jednu veľkú a dobrú kávu.

Orr 11.09.2013 19:21:23
Na Ukrajinu jezdim pravidelne a nikdy jsem nemel se slovenskymi celniky problem. Vzdy se chovali korektne. To Ukrajinci jsou jina pakaz.

martin 15.07.2013 14:02:48
Mam Slovaky rad, bohuzel na prechodu do Uzhorodu je to banda kretenku. Nepochopil jsem slovo "zavora" slovensky a misto trpeliveho vysvetleni jsem schytal urazky a aroganci. Halt trochu moc komplexu, ktere si leci byvali braskove leci na jeste byvalejsich braskach ze zakarpati.(A na vsech, kteri tam kdovi proc, jezdi) Malost a pitomost.

Jan Hudeček (e-mail) 08.02.2013 11:33:42
Něco podobného jsem zažil v osmdesátých létech při návratu ze zájezdu do Drážďan na českoslovensé hranici v Hřensku(?)-český celník si mne namátkově vybral do kabiny, musel jsem se vysléct do trenek , vyrovnat tašku,vysypat cigarety a prošmejdil i všechny švy- pak se omluvil, ale ....a to nebyl příjezd ze západu. halt zkušenost na ukrajinské hranici je taková, že pašuje kdekdo a kdekoliv- navíc je to hranice schengenu. věřím tomu, že podobně důležití by byly ve stejné situaci i naši celníci.....

Olga 22.08.2011 10:11:37
Vratila jsem se vcera z Ukrajiny pres Slovensko.Nikdy jsem takove ponizeni od slovenskych celniku nezazila:prohrabali cele auto, nechyli vse vytahnou,a jeste otevrit kazdou tasku,prohrabali i vlozky.Clovek to delal z nechuti a rekl, ze zije snad v EU, tak za drzost nechal nas stat pan celnik do rana za to , ze clovek se slovne postavil za sve prava.Hrozny pristup slovenskych celniku.Rada jezdim na Slovensko do hor tak uz me odradilo od cestovani na Slovensko a to kvuli jednemu cloveku z hranicniho prechodu.Ale v zivote na kazde takove prase je reznik.

Miroslav Dudič (e-mail) 19.07.2011 11:49:16
Som z Košíc, da sa ist autom? Chcem sa vyhnut prechodu Vysne Nemecke. S colnikmi na tomto prechode je to katastrofa. Je nejaka cesta cez Madarsko, Rumunsko? Za odpoved doredu dakujem

Slovák 24.04.2011 14:58:50
Nech žije Česko a jeho bezchybný štátotvorný národ!

David Blažek (e-mail) 29.11.2009 15:14:25
Slováci Vyšné Nemecké - absolutní pakáž. Malý národ dostal velký úkol... Mohu jen potvrdit. Na Ukrajinu a z Ukrajiny jedine přes Čop nebo Polsko.

15.07.2009 11:40:19
omlouvám se,že napíši jen tak málo,ale o Slovácích je to úplná pravda zažil jsem to ve Vyšném Německém je to něco otřesného Pavel

Přidat komentář

Jméno:
E-mail:
Web:
Komentář:
Kód:

Rumunsko.TV ›› Maramures ›› Sighetu Marmatiei ›› Fotky Sighetu Marmatiei